Zanieczyszczone powietrze w pracy – jak sobie z nim poradzić?

Obniżona koncentracja, złe samopoczucie, czy częstsze zachorowania, to wszystko zdecydowanie ma wpływ na naszą pracę i jej efektywność. Co może być przyczyną tych dolegliwości? 

Okazuje się, że przyczyn powinniśmy szukać także w zanieczyszczonym powietrzu, które szczególnie w sezonie grzewczym jest na bardzo wysokim poziomie. Smog, alergeny, wirusy, drobnoustroje i wiele innych to najczęściej występujące zanieczyszczenia, których długotrwałe wdychanie niesie za sobą wiele przykrych konsekwencji. 

Czy przebywanie w pomieszczeniu biurowym chroni przed wdychaniem zanieczyszczeń?

Na dworze panuje smog, a powietrze przepełnia przykry zapach spalin. Czy jeśli przebywamy w biurze możemy mieć spokojną głowę, że z chwilą zamknięcia drzwi wejściowych pozostawiamy za sobą zanieczyszczenia, które tak negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, a co za tym idzie również jakość pracy? Niestety przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu nie jest gwarancją uniknięcia zanieczyszczeń, ponieważ one również się tam znajdują, oczywiście w mniejszym stężeniu, ale wciąż z ogromnym wpływem na nasz organizm. Czy jest zatem sposób na ich eliminację w środowisku pracy?

Tani oczyszczacz powietrza- sposób na oczyszczenie powietrza w pracy 

Okazuje się jednak, że zamknięta przestrzeń biurowa, choć nie jest wolna od zanieczyszczeń a ilość pracujących sprzętów elektronicznych, również nie pomaga, to samo oczyszczanie i eliminacja zanieczyszczeń nie powinna stanowić większego problemu, oczywiście przy wykorzystaniu najlepszego oczyszcza powietrza, jak oczyszczacz Sharp KC-A60EUW, konieczne będzie  odpowiednie dopasowanie do konkretnego pomieszczenia biurowego, aby urządzenie mogło dać sobie swoje 100%. 

Zanieczyszczenia, które negatywnie oddziałują na funkcjonowanie organizmu, a co za tym idzie również na naszą efektywność w pracy mogą zostać usunięte z powietrza, tylko wówczas jeśli tani oczyszczacz powietrza będzie miał w swoim wnętrzu takie filtry jak: filtr wstępny, węglowy, HEPA. Wieloetapowa filtracja jest gwarancją skuteczności, im więcej metod filtracji tym większa szansa na eliminowanie zanieczyszczeń. 

Dlaczego oczyszczacz powietrza do biura powinien mieć funkcję jonizacji?

Tani oczyszczacz powietrza nie musi być mało funkcjonalny i nieskuteczny, bardzo dobrym przykładem tego typu urządzenia jest model oczyszczacz Sharp KC-A60EUW, który idealnie łączy w sobie wysoką jakość oczyszczania z atrakcyjną ceną. To jednak nie wszystko ze względu na to, że w biurze zazwyczaj pracuje duża ilość sprzętu elektronicznego jak komputery, drukarki, fax, warto postawić na urządzenie, które będzie posiadało funkcję jonizacji. Oczyszczacz Sharp KC-A60EUW może pochwalić się jedyną taką jonizacją w technologii Plasmacluster, która została opracowana dla urządzeń Sharp. Jonizacja nie tylko pozytywnie wpływa na samopoczucie, które może osłabiać właśnie pracujący sprzęt elektroniczny, ale także reguluje równowagę anionowo-kationową, dzięki czemu w powietrzu raz że jest po prostu mniej zanieczyszczeń, a dwa, że osadza się dużo mniej kurzu na wszelkich powierzchniach, dlatego do biura warto postawić na urządzenie z funkcją jonizacji.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Joanna Wójtas
Hej wszystkim, jestem Joanna Wójtas i z radością muszę wam przyznać, że będę prowadzić tę stronkę. Zaprezentuję wam najlepsze metody rozrywki w XXI wieku oraz inne zabawy integracyjne. Mam nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić. Miłego czytania!