W jakich pracach wykorzystuje się dźwigi?

Budowa domu, hali przemysłowej, montaż konstrukcji betonowych lub stalowych – te czynności bardzo trudno przeprowadzić bez posiadania odpowiedniego sprzętu. Dźwigi to sprzęt ciężki, który jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie mieszkaniowym, jak również przemysłowym. Dzięki dźwigom możemy podnosić i transportować ciężkie elementy, ułatwiać budowę, zwiększać bezpieczeństwo.

Dźwigi – Piotrowski. Gdzie można je wykorzystać?

Podczas prowadzenia wszelkiego rodzaju prac budowlanych czy remontowych, ciężki sprzęt jest powszechnie wykorzystywany przez wykonawców. Dzięki na przykład specjalistycznym dźwigom, można przenosić ciężkie i duże elementy na większe odległości, jak również wykonywać ich montaż. Ciężki sprzęt zdecydowanie ułatwia pracę, przyspiesza ją, zwiększa komfort, pozwala na sprawniejsze wykonanie newralgicznych prac.

Dźwigi – Piotrowski mogą być wykorzystane przy różnego rodzaju pracach, w tym przy:

  • budowie domu,
  • montażu konstrukcji dachowych,
  • wykonywaniu fasad,
  •  przenoszeniu i podnoszeniu ciężkich elementów,
  • budowie obiektów magazynowych, usługowych, centrów logistycznych, przy budowie obiektów infrastrukturalnych.

Zakres pracy dźwigów jest więc bardzo szeroki i bez przeszkód możemy wynająć sprzęt, wraz z operatorem.

Jakie przeznaczenie mają żurawie budowlane?

Żurawie we Wrocławiu to specjalny rodzaj dźwigów, które mają bardzo szeroki zakres zastosowania, głównie dzięki swojej konstrukcji. Żuraw budowlany składa się ze stalowego, pionowego masztu, a także z wysięgnika poziomego, po którym przesuwają się liny, na których podczepiony jest towar. Żurawie mogą być posadowione na gruncie, jak również kotwione do konstrukcji budynku (wtedy można go wykorzystać do budowy np. wieżowców, montażu iglic).

Przed wynajmem dźwigu oczywiście warto dokładnie określić, jaki rodzaj prac będzie wykonywany. Właściciel firmy, która wynajmuje dźwigi, na pewno postara się dopasować rodzaj sprzętu. Zaproponuje najlepsze rozwiązanie.