Punch Punk S.A. producentem Bicycle Mechanic Simulator

Punch Punk S.A., producent gier wideo na PC i konsole podpisał umowę z Manager Games S.A. na produkcję gry Bicycle Mechanic Simulator. Premiera tytułu na PC planowana jest w drugiej połowie 2022 roku. Oprócz gier na zlecenie, Spółka jednocześnie pracuje nad dwoma tytułami własnymi – Moonshine VR oraz AIDA. W marcu br. Punch Punk złożyło do Giełdy Papierów Wartościowych w trybie formalnym Dokument Informacyjny, w związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect.

– Produkcja gier na zlecenie w trybie work for hire jest jednym z trzech strategicznych obszarów działalności naszego studia. Niedawno, na mocy umowy podpisanej ze spółką Manager Games, do naszego portfolio dołączył tytuł Bicycle Mechanic Simulator. Jesteśmy odpowiedzialni za produkcję gry w wersji na PC – mówi Krzysztof Grudziński, prezes zarządu Punch Punk S.A. – W ramach umowy za  realizację projektu otrzymamy jednorazowo 350 tys. zł oraz stały udział w zysku ze sprzedaży gry, na poziomie od 10-35 proc. – dodaje  Krzysztof Grudziński.

Bicycle Mechanic Simulator to propozycja gry symulacyjnej, w ramach której gracz będzie przyjmować oraz realizować zlecenia naprawy rowerów

– Rozgrywka skierowana jest do miłośników jednośladów, majsterkowiczów i nie tylko. Gracz pozna budowę roweru i będzie odpowiedzialny, m.in. za jego złożenie od zera. Realizując zlecenia będzie mógł korzystać z urządzeń diagnostycznych oraz wsparcia podzespołów. Środki, które uda mu się zgromadzić, posłużą do rozbudowy warsztatu oraz zwiększenia liczby dostępnych narzędzi. Premierę tytułu na PC planujemy w drugiej połowie 2022 roku – komentuje Krzysztof Grudziński.

W marcu br. Punch Punk S.A. złożyła do Giełdy Papierów Wartościowych w trybie formalnym Dokument Informacyjny, w związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect. Spółka chce dołączyć do rynku publicznego do końca br.

Obecnie Studio pracuje nad bieżącymi projektami, m.in. dwoma tytułami własnymi, tj. Moonshine VR oraz AIDA.

Na liście już wydanych, autorskich gier studia są: This is the Zodiac Speaking oraz Apocalipsis: Harry at the End of the World. Pierwszy tytuł otrzymał za ścieżkę dźwiękową nominację do Fryderyków w kategorii Muzyka Filmowa. Kompozycję stworzył Agimow Dzeljilj. Gra Apocalipsis: Harry at the End of the World została wyróżniona przez prestiżowy Guardian jako jedna z 10 najciekawszych gier indie na świecie.