Plakaty na ścianę w Twoim domu!

Nowoczesne plakaty na ścianę dodają pomieszczeniom charakteru. Potrafią idealnie wpasować się w design i wystrój wnętrza, niezależnie od tego, czy chcesz tylko dopełnić gotową kompozycję, czy raczej postawić na element, który będzie się wyróżniał i przykuwał uwagę Twoich gości i domowników. 

Plakaty na ścianę do salonu: jak wybrać? 

O ile w innych dodatkach czy dekoracjach możesz mieć problem ze znalezieniem czegoś, co będzie pasować, tak w przypadku plakatów na ścianę jest… dokładnie odwrotnie! Możesz mieć problem wynikający z tak ogromnego wyboru wzorów, motywów, zdjęć, grafik czy kompozycji. Na szczęście dzięki różnego rodzaju filtrom, które pozwolą Ci uporządkować plakaty według motywu przewodniego czy konkretnej kolorystyki, możesz zawęzić wyniki i przyglądać się uważniej tylko wybranym plakatom na ściany. 

Przy wyborze plakatu na ścianę do salonu pamiętaj o tym, że Twój wybór wcale nie jest tak ostateczny, jak na przykład w przypadku mebli czy koloru ścian. Dzięki niewygórowanej cenie i możliwości szybkiej zmiany możesz postawić nie na jeden plakat, ale na przykład – na kilka. To szybki i łatwy sposób na zmianę charakteru wnętrza, możesz szybko zmienić plakat na inny, czy nawet w ogóle go zdjąć. 

Plakaty na ścianę w ramie: niczym eleganckie obrazy

Plakaty na ścianę w ramie to rozwiązanie, dzięki któremu Twoje wnętrza będą wyjątkowo eleganckie, a zwykły plakat z powodzeniem sprawdzi się w otoczeniu nietuzinkowego, nowoczesnego umeblowania. W wielu pomieszczeniach, na przykład pokojach dziecięcych, plakaty mogą się obyć bez ramy, a dzięki nowoczesnej technice druku i odpowiednio dobranemu papierowi będą długo służyć i pięknie wyglądać. Plakaty na ścianę w ramie zyskują dodatkowe zabezpieczenie przed czynnikami z zewnątrz, takimi jak wilgoć czy zabrudzenia, a wyglądem bliżej im do obrazów niż do plakatu. 

Design dopasowany do wieku dziecka: plakaty na ściany w pokoju dziecięcym

Dzieci rosną szybciej niż byśmy tego chcieli. Ich potrzeby zmieniają się z roku na rok, a czasem z miesiąca na miesiąc i dotyczy to też ich fascynacji postaciami z bajek czy filmów. Plakaty na ściany pokoju dziecięcego to świetne rozwiązanie tak dla najmłodszych, jak i dla ich rodziców. Potrafią ucieszyć dziecko, a jednocześnie nadać pokojowi dziecięcemu uroku. Nie musimy się aż tak bardzo obawiać ich zniszczenia czy zabrudzenia, ponieważ koszt wymiany plakatu będzie nieporównywalnie niższy niż na przykład wymiany tapety z ulubionymi bohaterami bajek najmłodszego członka rodziny. 

Plakaty na ścianę w pokoju dziecięcym można wybrać w taki sposób, by zapewnić im nieco odporności na wybryki najmłodszych, na przykład pokryć je warstwą zabezpieczającą przed zabrudzeniami tak, by zachlapania czy radosną twórczość można było usunąć za pomocą ściereczki. Taki plakat może być doskonałym prezentem – którego Twoje dziecko się nie spodziewało, ale bardzo go potrzebuje. 

Kuchnia i łazienka: czy to dobre miejsca na plakaty na ścianę?

Również takie pomieszczenia jak kuchnia czy łazienka mogą być idealnym miejscem na plakat. Nie jest to duża inwestycja, a potrafi wiele zdziałać. Kuchnia może stać się przyjemniejszym miejscem spotkań, zarówno rodziny, jak i bliskich przyjaciół. Można w niej spędzić miłe chwile pijąc wspólnie aromatyczną kawę i jednocześnie oglądając plakat na ścianę w orientalnym klimacie przedstawiający na przykład Daleki Wschód, marząc o podróżach i poznawaniu nowych smaków. Można też postawić na plakat na ścianę z motywem roślinnym, najpopularniejszymi ziołami, przyprawami – w takiej kuchni jedzenie może smakować lepiej!

Łazienkę dzięki plakatom na ścianę, stworzonym w taki sposób, by nie dostawała się do nich wilgoć, można zamienić na miejsce wspaniałego relaksu i wytchnienia. Gorąca kąpiel może być prawdziwym rytuałem przyjemności, jeśli dodamy do tego piękny widok górskich szczytów, tropikalnych plaż czy innych odprężających motywów. Przy tak szerokim wyborze plakatów na ścianę na pewno każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.