Paczka w weekend – szybko, prosto, wygodnie

Bardzo często zdarza się, że konsumenci zamawiają paczki na ostatnią chwilę. Z tego powodu zapewne wiele osób nie otrzymało swoich urodzinowych prezentów na czas lub nie zabrało na wakacje wymarzonego stroju kąpielowego. Często dzieje się tak, ponieważ przesyłki nie są doręczane w weekendy, kiedy to najczęściej odbywają się np. przyjęcia urodzinowe. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy InPost dostarcza paczki w weekendy, możesz być spokojny, ponieważ odpowiedź jest twierdząca. Teraz możesz robić zakupy w sklepach internetowych, które gwarantują doręczenia w soboty i niedziele.

Paczkomat® – dostawa w weekend

Paczkomat – dostawa w weekend to bardzo wygodna opcja dla konsumentów. Na wdrożenie jej do swoich usług decyduje się coraz więcej przedstawicieli sklepów internetowych. Na czym to właściwie polega? Zamówienia ze sklepów internetowych mogą być dostarczane w weekendy, jeśli zostaną nadane do godziny 13:00 w piątek lub sobotę. Przesyłki takie można nadawać w Paczkomatach® i PaczkoPunktach, a także zamawiać po ich odbiór kuriera. Weekendowe paczki bardzo szybko trafią do swoich odbiorców, którzy mogą odebrać je w Paczkomatach® na terenie całego kraju. Dzięki temu, że skrytki są czynne całodobowo, konsument może wyjąć zamówienie w dowolnym momencie. Ma na to 48 godzin od chwili umieszczenia przesyłki w maszynie. W przypadku paczek weekendowych dzieje się to zazwyczaj znacznie szybciej.

InPost przesyłki w weekend – korzyści

Paczka w weekend InPost niesie ze sobą wiele korzyści nie tylko dla konsumentów, ale także dla firm. Klient, któremu zależy na szybkim doręczeniu paczki w sobotę lub niedzielę, wybierze właśnie ten sklep, który oferuje weekendowe dostawy. Wdrożenie takiej opcji do swojego sklepu internetowego jest proste i tanie. Opłaty za weekendowe usługi są niskie, szczególnie w zestawieniu z liczbą korzystających z tych usług klientów i ich zadowoleniem. Usługa doręczania paczek w weekendy korzystnie wpływa na budowanie pozycji marki, co jest szczególnie istotne w dobie dynamicznego rozwoju branży e-commerce. Poza pilnymi okazjami paczki weekendowe sprawdzają się także w czasie dużego obciążenia branży kurierskiej, czyli np. w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Paczka w weekend – badania InPost

Jak wynika z przeprowadzonych przez InPost analiz, ponad 80% z badanych przedstawicieli branży e-commerce chce umożliwić konsumentom weekendowe dostawy towarów ze swoich sklepów. Ponad 60% ankietowanych klientów przyznało, że ich ostatnie zakupy online były pilne, co oznacza, że z pewnością chętnie skorzystaliby z dostawy w sobotę czy niedzielę. 60% przepytywanych konsumentów, którzy w ostatnim czasie wyczekiwali na kuriera w domu, przyznało, że chciałoby skorzystać z doręczenia w weekend do Paczkomatu®. Tak wysokie liczby wyraźnie pokazują, że zapotrzebowanie na weekendowe dostawy istnieje i, być może, za jakiś czas opcja ta okaże się normą w większości sklepów internetowych.