Nauka języka angielskiego połączona z zabawą dzięki Disney English!

Od początku października w sieciach szkół języków obcych Profi-Lingua oraz Empik School w 28 miastach ruszają  kursy języka angielskiego dla dzieci w wieku 4-7 lat prowadzone metodą Disney English. Jest to  metoda sprawdzona w innych krajach, polegająca na całkowitym zanurzeniu się w języku i świecie znanych i lubianych bohaterów filmów Disneya. Dzięki połączeniu nauki z zabawą dzieci skutecznie przyswajają wiedzę i opanowują umiejętności językowe.

Od jesieni tego roku po raz pierwszy w kursach Disney English będą mogli uczestniczyć również uczniowie w Polsce. Kursy zostały starannie przygotowane przez zespół redakcyjny Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych w ścisłej współpracy z autorskim zespołem Disneya. Obecnie Grupa WSiP jest jedyną firmą posiadającą licencję na prowadzenie kursów Disney English na polskim rynku.

Lekcje języka angielskiego prowadzone metodą Disney English to propozycja nauki języka przez zabawę i wprowadzenie dzieci w magiczny świat ukochanych bohaterów filmów i kreskówek Disneya. Nieodłącznym elementem wszystkich zajęć są angażujące  zadania na tablicy interaktywnej, piosenki, filmy i gry językowe. Formuła lekcji ułożona jest w ten sposób, aby stworzyć przyjazną i bliską dziecku atmosferę, która sprzyja naturalnemu przyswajaniu języka. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu podejścia Total Immersion, czyli całkowitego zanurzenia w języku oraz wywoływania pozytywnych emocji.

Program Disney English prowadzony jest z wykorzystaniem wyjątkowo bogatego i atrakcyjnego zestawu narzędzi edukacyjnych

Zajęcia odbywają się w specjalnie wyposażonych i udekorowanych salach przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, urozmaiconych pomocy dydaktycznych i  tzw. realiów dostosowanych do etapu rozwoju dzieci. Co więcej, w ramach tej metody nauczania, rodzice są włączeni w proces uczenia dziecka. Na początku kursu dzieci  otrzymują pięknie wydane w wersji polsko i anglojęzycznej podręczniki (Review Books) do wykonywania ćwiczeń w domu – mówi Katarzyna Barczyńska, Dyrektor Pionu Rynku Otwartego we WSiP.

Podczas nauki metodą Disney English dzieciom towarzyszą pozytywne emocje i skojarzenia, co wpływa na szybsze przyswajanie języka angielskiego. W trakcie kursu dzieci spotykają swoich ulubionych bohaterów, stają się uczestnikami bajek i magii Disneya, śpiewają znane z filmów oraz nowe piosenki, a przy tym w przyjemny sposób uczą się języka angielskiego  – mówi Katarzyna Łukaszuk – Łazęcka, Senior Publishing Manager, The Walt Disney Company CEE.

Ważnym elementem metody jest technika VEAR (Visual – Experience – Action – Rhytm) kładąca nacisk na użycie różnorodnych bodźców wizualnych, muzyki, rytmu oraz gier i zabaw. Dlatego tak często na zajęciach dzieci odgrywają krótkie scenki, dzięki czemu szybciej opanowują nowe słownictwo i zwroty, którymi śmiało i niejako automatycznie mogą posługiwać się w różnych sytuacjach. Każde zajęcia zaczynają się oraz kończą piosenką, wykorzystują też storytelling, czyli opowiadanie historyjek, co jest jedną z najlepszych metod łączących zapamiętywanie słów i zwrotów z możliwością ich swobodnego używania. Podstawą metody jest przede wszystkim nauczanie języka w formie pełnych zdań, a nie pojedynczych wyrażeń, dzięki czemu dziecko szybciej przełamuje tzw. barierę językową oraz jest bardziej skłonne do używania języka angielskiego w klasie oraz w domu. Wykonując ćwiczenia zlecone w trakcie zajęć dzieci są dzielone na grupy i w pary, co dodatkowo indywidualizuje ich pracę, stymuluje kreatywność i uczy współpracy.

Zajęcia prowadzone w 6-cio lub 8-mio osobowych grupach odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają każde po 35 minut lub raz w tygodniu 60 minut dla grup 4-5 latków oraz raz lub dwa razy w tygodniu po 60 minut dla grupy 6-7 latków.

Wyższe poziomy dla dzieci 8-9-letnich będą wprowadzone w 2018 roku

Aby przekonać się o atrakcyjności i skuteczności zajęć stworzono możliwość zapisania się online na bezpłatną lekcję próbną. Lekcje te odbywają się obecnie w  wybranych placówkach Empik School i Profi-Lingua na terenie całego kraju. Oprócz lekcji bardzo ważny jest kontakt dziecka z językiem po zajęciach, dlatego każde dziecko otrzymuje bogato ilustrowany podręcznik do pracy w domu (z instrukcjami dla rodzica po angielsku i po polsku), dostęp do materiałów audio i pięknie wydaną 200-stronicową książkę z historyjkami zaczerpniętymi m.in. z filmów „Toy Story”, „Mulan”, czy „Mała Syrenka”. W pakiecie, które otrzymuje uczeń na początku kursu, znajdują się także gry planszowe, kolorowe karty demonstracyjne do gier i powtórek oraz paszport, w którym dziecko kolekcjonuje stempelki i naklejki zdobyte za osiągnięcia w trakcie lekcji. Wszystkie materiały są zapakowane w bajecznie kolorowy plecak szkolny z bohaterami ulubionych filmów Disneya.

Kursy Disney English prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych i starannie przeszkolonych lektorów, którzy uwielbiają pracę z dziećmi. Proces nauczania jest nadzorowany przez metodyka, który wspiera w pracy lektorów i monitoruje stopień realizacji materiału. Lektorzy po każdym półroczu nauki przeprowadzają szczegółową diagnozę postępu ucznia, którą później analizują z rodzicem podczas indywidualnych spotkań.