Jak wybrać garaże blaszane?

Zakup blaszanego garażu nie jest prostym zadaniem. Wszystko przez szeroką ofertę producentów, którzy prześcigają się w wymyślaniu coraz nowocześniejszych rozwiązań. Jeśli rozważasz zakup popularnego blaszaka, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, na co należy zwrócić uwagę.

Ustal budżet na zakup garażu

Jednak jednym z najważniejszych czynników, które należy przeanalizować jest Twój budżet. Musisz zastanowić się, ile jesteś w stanie wydać na garaż blaszany, aby znaleźć taki, który mieści się w tym przedziale. Zbyt niski próg może doprowadzić do tego, że na rynku nie znajdziesz nic interesującego lub kupisz produkt słabej jakości. Z drugiej jednak strony, nie określenie górnego limitu wydatków może narazić Cię na przepłacenie. Jasno określ więc swój budżet już na samym początku.

Rozmiar garażu

Żeby ustalić idealny rozmiar blaszanego garażu, musisz rozwiązać kilka kwestii. Przede wszystkim istotne jest określenie swoich potrzeb. Jeśli masz dwa lub więcej samochodów, potrzebny będzie większy garaż, tak aby mogły się one pomieścić. Z drugiej strony, pod uwagę należy wziąć również swoje możliwości – tłumaczy pracownik firmy oferującej garaże w Ostrowie Wielkopolskim. Przykładowo, jeśli masz niewielką działkę to zapewne nie możesz sobie pozwolić na zakup dużego blaszaka.

Na szczęście, producenci garaży oferują rozwiązania nie tylko w różnych kształtach, ale także w wielu rozmiarach. Dzięki temu, z łatwością wybierzesz coś dla siebie.

Brama garażowa – sterowana ręcznie czy automatycznie?

Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy brama do blaszanego garażu ma być sterowana ręcznie czy automatycznie. System ręczny działa na zasadzie mechanizmu łańcuchowego i zębatego, natomiast system automatyczny wykorzystuje silnik elektryczny do otwierania i zamykania bramy.

Największą zaletą bramy sterowanej automatycznie jest wygoda. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wybór takiego napędu może być bardzo kosztowny – często jest to nawet kilkaset złotych więcej.