Holowanie samochodu czy laweta – co wybrać?

Gdy podróżujemy samochodem, zawsze powinniśmy mieć pod ręką naładowany telefon, aby w sytuacji awaryjnej wezwać pomoc drogową. Holowanie samochodu lub wykorzystanie autolawety pozwoli na to, aby w przypadku unieruchomienia pojazdu został on bezpiecznie i komfortowo dostarczony do nas do domu lub do najbliższego warsztatu samochodowego. Zarówno holowanie samochodu, jak również laweta są bardzo pomocne. Na co Lepiej się zdecydować?

Na czym polega holowanie samochodu?

Holowanie samochodu w Kobyłce to usługa, którą świadczy pomoc drogowa. Z holowaniem samochodu mamy do czynienia zawsze wtedy, gdy brał on udział w kolizji drogowej, ale jego stan techniczny pozwala na to, aby dwoma kołami, zawieszony na haku, mógł poruszać się przy pomocy innego samochodu. Pomoc profesjonalnej firmy holowniczej jest niezastąpiona, gdyż dysponuje ona doświadczeniem, a także odpowiednim sprzętem. Poruszanie się na drodze takiego pojazdu, a także pojazdu holowniczego, może być potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Profesjonalne wykonanie holowania samochodu, czyli jego przetransportowanie w wyznaczone przez nas miejsce, powinno odbywać się w sposób bezpieczny. Taki transport musi być również dobrze oświetlony i oznakowany. Z autolawety korzystamy, gdy nasz samochód jest całkowicie niezdatny do jazdy.

Dlaczego warto korzystać z pomocy drogowej?

Pomoc drogowa W Markach jest konieczna w sytuacji, gdy byliśmy uczestnikami wypadku drogowego lub kolizji, a nasze auto uległo tak poważnemu uszkodzeniu, że nie nadaje się do jazdy. Skorzystanie z pomocy drogowej jest wygodną formą transportowania samochodu w wyznaczone miejsce.

Samodzielny transport uszkodzonego auta może nie być opłacalny, będzie drogi, a na pewno zajmie też dużo czasu. Pomoc drogowa dysponuje odpowiednim sprzętem, który można wykorzystać. Nasze auto będzie transportowane w sposób bezpieczny, z zachowaniem przepisów ruchu drogowego. Zdecydowanie zwiększa to nasz komfort psychiczny.