Giełda Płyt Winylowych w Atrium Kasztanowa

Trend na muzykę odtwarzaną z gramofonu od lat nie słabnie, a wręcz odwrotnie – przybiera na sile! Specjalnie dla prawdziwych fanów czarnych krążków w dniach 21-22 maja w Atrium Kasztanowa po raz pierwszy odbędzie się giełda winyli oraz płyt CD, podczas której kolekcjonerzy będą mogli wybierać spośród kilku tysięcy nowych i  używanych nośników dźwięku.

Początki płyty winylowej sięgają XIX wieku, jej schyłek – jak się wydawało – lat 80. ubiegłego stulecia. Jednak „czarna płyta” nie odeszła w zapomnienie – z roku na rok jej popularność rośnie. Dla wszystkich miłośników płyt analogowych, a także osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o kultowych nośnikach muzyki, Atrium Kasztanowa przygotowało pierwszą edycję Giełdy Płyt Winylowych.

Już w piątek w pilskim centrum handlowym pojawią się wystawcy i kolekcjonerzy płyt z całej Polski i zaprezentują tysiące tytułów

To spotkanie dla wszystkich poszukiwaczy muzycznych emocji. Przez dwa dni centrum zapełni się stoiskami z nowymi i używanymi płytami. Będzie można kupić, sprzedać lub wymienić swoje analogowe skarby. Wystawa ulokowana będzie na parterze, w głównym hallu centrum handlowego, pomiędzy sklepami CCC, 50style i Coccodrillo.

– Gdy na przełomie lat 80. i 90. pojawiła się płyta CD, wydawało się, że to koniec płyty winylowej i analogowy sposób odtwarzania muzyki został na zawsze zastąpiony przez zapis cyfrowy. Jednak jak pokazują ostatnie lata, płyty gramofonowe zyskują coraz więcej zwolenników. Najbliższy weekend w naszym centrum to spotkanie międzypokoleniowe i okazja do wzbogacenia swojej kolekcji oraz pasjonujących dyskusji o muzyce – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

W związku z aktualnymi obostrzeniami, organizator zadbał o bezpieczeństwo gości oraz o  zachowanie procedur chroniących ich zdrowie, aby mogli bezpiecznie uczestniczyć w giełdzie. Do dyspozycji gości i wystawców będzie płyn do dezynfekcji. Obsługa będzie wyposażona w maseczki oraz rękawiczki jednorazowe. Jednocześnie organizator zadba o odpowiedni dystans między stoiskami wynoszący minimum 3m, a także zapewni możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych.

Giełda Płyt Winylowych w Atrium Kasztanowa odbędzie się w dniach 21-22 maja w godzinach 10.00-21.00.

Więcej szczegółów na temat aktualnej oferty Atrium Kasztanowa można znaleźć na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu Facebook: www.facebook.com/AtriumKasztanowa.