Dark Moonlight od Black Rose Projects trafi na konsole

Black Rose Projects, spółka zależna Gaming Factory, podpisała z ConsoleWay list intencyjny, którego przedmiotem jest portowanie gry Dark Moonlight na konsole Xbox Series X oraz PlayStation 5. Gra jest pierwszym tytułem w portfolio wydawniczym studia, który obecnie powstaje w wersji na PC. Za produkcję odpowiada Silent Bear Studio. Projekt reprezentuje gatunek survival horror i jest inspirowany takimi klasykami jak Outlast, Resident Evil czy Silent Hill oraz znanym brytyjskim serialem Black Mirror. Black Rose Projects w ostatnim czasie dokonało przekształcenia w spółkę akcyjną, co ma związek z planami wejścia na rynek NewConnect.

– Dark Moonlight to pierwsza gra, która ukaże się w naszym portfolio wydawniczym. Tytuł w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w wersji na PC, a następnie zostanie przeniesiony na konsole Xbox i PlayStation. Podpisaliśmy w tej sprawie list intencyjny z ConsoleWay. Zwiastun Dark Moonlight można zobaczyć m.in. na oficjalnym koncie Imagine Games Network oraz w serwisie YouTube. Udostępniona w lutym br. zapowiedź gry spotkała się z dużym zainteresowaniem i została dobrze odebrana w środowisku graczy.

Fabuła Dark Moonlight rozegra się w świecie z pogranicza jawy oraz sennego koszmaru

Głównym zadaniem gracza będzie kierowanie losem cierpiącego na różne lęki oraz fobie Dave’a Kellermana. Mężczyzna decyduje się poddać eksperymentalnej terapii psychologicznej. Leczenie, które ma być w pełni bezpieczne, przeniesie głównego bohatera do przerażającego świata z pogranicza jawy i sennego koszmaru.

– Cieszymy się, że Black Rose Projects zleciło port produkcji Dark Moonlight właśnie nam. Tytuł zapowiada się bardzo obiecująco, mamy nadzieję, że przygotowane przez nas wersje konsolowe zyskają popularność i przyczynią się do jego sukcesu – mówi Grzegorz Misztal, prezes ConsoleWay.

W ostatnich tygodniach Black Rose Projects dokonało przekształcenia w spółkę akcyjną. Działanie to jest związane z planami spółki, które zakładają debiut na rynku NewConnect.

– Strategia rozwoju Black Rose Projects zakłada dołączenie do spółek notowanych na tzw. małej giełdzie. Mamy nadzieję, że nastąpi to jeszcze w bieżącym roku. – mówi Łukasz Bajno. – Obecnie koncentrujemy się na działaniach związanych z portowaniem gier, choć w dłuższej perspektywie chcemy stać się samodzielnym wydawcą większych tytułów na komputery stacjonarne, w tym również realizować projekty dedykowane wirtualnej rzeczywistości  – podsumowuje.