Braki w uzębieniu to poważny problem. Protezy zębowe pomogą go rozwiązać

Z wiekiem tracimy swoje zęby i musimy je zastąpić różnego rodzaju uzupełnieniami protetycznymi. Dla młodszych osób konsekwencją utraty zębów są między innymi obciążenia genetyczne oraz przebyte choroby, przyjmowanie specjalistycznych leków. Każdy z nas jest indywidualny, takie też ma warunki. Nowoczesna protetyka sprawia, że możemy liczyć na kompleksową pomoc, rozwiązanie naszych problemów, jak również odbudowę uśmiechu.


Protetyk stomatologiczny to specjalista, który przeważnie kojarzy się nam ze współpracy z naszymi rodzicami, dziadkami, seniorami. Jego zadaniem jest zaproponowanie takiego rozwiązania, które doprowadzi do tego, że pacjenci będą się mogli cieszyć pełnią życia, normalnie jeść, mówić, uśmiechać się. Niemniej jednak warto sobie uświadomić, że problem braku uzębienia, niestety coraz częściej dotyka młodsze osoby. Stres, zły styl życia, nieodpowiednie odżywianie się, coraz częstsze choroby oraz przyjmowanie dużej ilości leków – to wszystko może sprawić, że niestety będziemy zmuszeni skorzystać z pomocy takiego specjalisty. Kompleksową pomoc w tym zakresie, otrzymamy w przychodni stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: https://jakowisko.pl/estetyczny-wyglad-jamy-ustnej-jak-go-zapewnic/

Dlaczego brak uzębienia jest szkodliwy?

Po pierwsze brak uzębienia sprawia, że prezentujemy się o wiele gorzej. Źle wygląda zarówno nasz uśmiech, jak również nasza twarz. Może to powodować różnego rodzaju problemy, np. z kompleksy. Drugą kwestią jest to, że możemy mieć wyraźnie problemy z odpowiednim mówieniem. Zaburzenia mowy sprawią, że trudniej będzie nas zrozumieć.

Drugą kwestią jest to, że brak zębów utrudnia jedzenie, wyraźnie powoduje także deformację szczęki. Rozwiązaniem są uzupełnienia protetyczne, w tym proteza zębowa.

Co daje proteza zębowa?

Tego rodzaju uzupełnienie protetyczne jest bardzo popularne i chętnie stosowane przez specjalistów, głównie dlatego, że przynosi bardzo dobry efekt, jest skuteczne, trwałe, estetyczne, praktyczne. Mamy do czynienia z dwoma typami uzupełnień – stałymi, które jak sama nazwa wskazuje są montowane raz (osoba nie ma możliwości jej ściągnięcia), jak również protezy ruchome, które można wyjąć na przykład wtedy, gdy kładziemy się spać. Zalety protezy zębowej to głównie solidność i natychmiastowy, bardzo satysfakcjonujący dla wszystkich efekt. W stosunkowo krótkim czasie, będziemy mogli cieszyć się większym komfortem życia, piękniejszym wyglądem oraz możliwością spożywania nawet bardziej twardych pokarmów.