Blaty pod umywalkę w biurowym WC — jak wybrać najlepsze?

Wybór blatu pod umywalkę w biurowym WC powinien być uzależniony przede wszystkim od liczby pracowników zatrudnionych w firmie. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym trwalsze, łatwiejsze w czyszczeniu i odporne na wodę materiały warto zastosować. Jak wybrać najlepszy blat pod umywalkę w firmowym WC? Podpowiadamy. 

Blaty HPL — doskonały materiał pod umywalkę w biurowym WC

Wybierając blat pod umywalkę w biurowym WC, warto wziąć pod uwagę płyty HPL. Są one bardzo mocne i wytrzymałe. Mogą być stosowane również jako blaty robocze, a nawet kuchenne. Wykonywane są z termoutwardzalnych żywic syntetycznych. Dzięki temu są niezwykle wytrzymałe. Z tego powodu decydują się na te rozwiązania nie tylko właściciele budynków biurowych, ale również centrów handlowych, dworców autobusowych czy obiektów sportowych, a także placówek medycznych i urzędów.

Ich największą zaletą jest fakt, że są to blaty wodoodporne. Dzięki temu stosowanie ich w celu zabudowy umywalki sprawi, że mimo wysokiej wilgotności w tym miejscu, przez wiele lat będą pozostawały w świetnym stanie.

Dodatkowo są łatwe w utrzymaniu czystości. Można myć ich powierzchnię przy pomocy nawet mocnych detergentów i nie powstaną na nich żadne odbarwienia lub zniszczenia, ponieważ są na nie w pełni odporne. Materiał ten jest gładki, dlatego też usuwanie z niego wszelkiego rodzaju zabrudzeń nie stanowi żadnego problemu.

Blaty pod umywalki w WC — łatwość montażu

Podczas wyboru blatu pod umywalkę do firmowego WC poza aspektami funkcjonalności, czyli łatwości czyszczenia i wodoodporności warto zwrócić uwagę na cenę takiego elementu, a także jego sposób montażu. Tutaj najlepsze okazują się blaty z płyt HPL, ponieważ są niezwykle lekkie i łatwe w instalacji. Dlatego są chętnie wybierane przez projektantów i inwestorów do aranżacji kuchni, a także sanitariatów.

Dodatkowo materiały te oferują wysoką jakość w porównaniu do stosunkowo niewielkiej ceny, co sprawia, że mają coraz więcej zwolenników i możemy spotkać je w wielu różnego rodzaju obiektach.