Barbie stawia na świadomość!

Wielość bodźców, które docierają do najmłodszych odbija się niekorzystnie na ich samopoczuciu. Czy w czasach „homo tabletis” dzieci potrafią się „wyłączyć”? Marka Barbie® do tego zachęca.

Otaczająca nas rzeczywistość sprzyja narażeniu na kontakt ze zbyt dużą ilością bodźców i komunikatów. Nie jest to korzystne dla dorosłych, a tym bardziej dla dzieci. Dzisiaj dzieci według badań i obserwacji śpią średnio o 1-2 godziny mniej, niż tego potrzebują. To odbija się na ich zdrowiu i samopoczuciu. Nadmiar zadań, informacji, barw i dźwięków, z którymi każdego dnia styka się dziecko może powodować nadpobudliwość i rozdrażnienie oraz problemy z koncentracją. Częsty płacz, agresja czy odwrotnie – smutek i wyobcowanie mogą być konsekwencją przestymulowania.

Każdy rodzic chce, by jego dziecko rozwijało się prawidłowo i w pełni wykorzystało swój potencjał

By tak się stało rozwój dziecka powinien być zrównoważony i dostosowany do niego. Ważne by pamiętać, że nie chodzi tylko o zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale również o rozwój fizyczny i psychiczny. By dziecko rozwijało się właściwie powinno mieć czas na naukę, zabawę i odpoczynek – czas dla siebie, który spożytkuje wedle własnego pomysłu i potrzeby. Czas, który pozwoli mu się wyciszyć.

Dostrzegając potrzebę wykształcenia nawyku dbania o swoje zdrowie psychicznie i równowagę emocjonalną u najmłodszych marka Barbie wprowadziła serię Barbie Wellness. Lalki, które dzieci dobrze znają i kojarzą jedynie z zabawą, dzięki łagodnej muzyce pozwolą im się wyciszyć i „wyłączyć się” z pełnego bodźców świata dorosłych. Jest to też odpowiedź na rosnące zainteresowanie dziewczynek praktykami wspomagającymi balans emocjonalny, takich jak joga (wzrost o 63% w ciągu ostatnich 5 lat) oraz medytacja (wzrost o 90%)1.

Dzięki nowej serii dziewczynki poznają codzienne rytuały, które pozwalają zachować równowagę emocjonalną. Seria obejmuje trzy kluczowe motywy: medytację, zdrowie fizyczne i dbanie o dobre samopoczucie. Zabawa lalkami z serii Wellness zapewnia nie tylko dobrą rozrywkę w odgrywanie scenek, które dzieci znają ze świata dorosłych, ale także zachęca do tworzenia własnych historii, a przede wszystkim uczy zdrowych nawyków.

Seria Barbie Wellness:

Lalka Barbie Medytacja uczy relaksującej medytacji. 5 ćwiczeń medytacyjnych z łagodnymi dźwiękami i światłami uruchamia się jednym przyciskiem, a dziecko może wybrać swoją ulubioną odprężającą sesję. By pomóc najmłodszym wyrażać emocje zestaw zawiera szczeniaczka, któremu można przyczepić chmurkę z symbolem jednej z emocji jakie towarzyszą dziecku podczas medytacji. Wspólne ćwiczenia z Barbie uspokajają dziecko i wyciszają. Sprawdzą się również idealnie jako pomysł na wspólne spędzenie czasu z mamą lub tatą.

Inna lalką z serii Wellness jest Barbie Relaks w Kąpieli, który pokazuje dziecku jak z codziennej czynności uczynić przyjemny, odprężający rytuał. Do zestawu dołączony jest uroczy szczeniaczek oraz akcesoria kąpielowe takie jak gąbka, ręcznik czy płyny do kąpieli. Dzięki saszetkom z kolorowym proszkiem woda zamieni się w bąbelkową pianę.

Serię Wellness uzupełniają 3 lalki Barbie Relaks sprzedawane oddzielnie. Każda z nich to inny etap dbania o swoją kondycję psychiczną:

  1. Trening – z matą i obręczą do ćwiczeń, hantlami oraz butelką na wodę
  2. Odpoczynek – z wygodną poduszką, opaską na oczy i telefonem, który należy wyłączyć przed snem.
  3. Spa – z akcesoriami do kąpieli takimi jak poduszeczka, świeczka, maseczka czy nawet żółta kaczuszka. Każdej z nich towarzyszy szczeniaczek, który posiada swoje miniakcesoria do relaksu.